Chci vědět víc

Domů 9 Chci vědět víc

Díky osmi výrobním závodům dodáváme převodovky do mnoha průmyslových oborů.

 

V tom hronovském vyrábíme katalogové převodovky Orbi-fleX® a WinGear®, které najdou uplatnění napříč průmyslovými obory, ale dokážeme vyvinout i zcela speciální převodovky na míru. Wikovácké logo najdete na převodovkách pro kolejová vozidla, cukrovary, přílivové, vodní či větrné elektrárny, gumárny, ocelárny, lodě i recyklační linky. Nově jsme na trh uvedli WiGuard®, diagnostický nástroj pro online sledování převodovky na dálku využívající umělou inteligenci.

    • Hronovský Wikov MGI je zaměřen na výrobu převodovek pro kolejová vozidla, gumárenství a plasty, doly, vodní, větrné a přílivové elektrárny, ocelárny, cukrovary a další obory.

    • V Plzni sídlí Wikov Gear, náš výrobní závod specializující se výhradně na výrobu rychloběžných převodovek pro parní a plynové turbíny, kompresory nebo čerpadla. Kolegové v Plzni jsou též špičkovými experty na opravy a servis převodovek všech světových značek.

    • Wikov Sázavan ze Zruče nad Sázavou produkuje přesné ozubené dílce a menší strojní celky.

    • Pražská společnost ORBITAL2 je orientovaná na vývoj a konstrukci planetových převodovek s technologií pružného čepu vyráběných závody Wikov MGI.

    • V Žirovnici sídlí Detail CZ zabývající se sériovou výrobou malých přesných obráběných dílů především pro nákladní automobily a stavební stroje. Druhý výrobní podnik najdete v Jemnici.

    • Gmeinder Getriebe z německého Mosbachu se věnuje výrobě převodovek zejména pro lokomotivy a speciální drážní vozidla pro údržbu železnice. Je také specialistou na opravy a servis převodovek pro kolejová vozidla všech světových značek.

    • V Kanadě máme dva podniky. Wessex Precision Machining Ltd. je především servisním centrem pro severoamerický trh, Pacific Rim Engineered Products se zabývá dodávkami komplexních pohonných řešení pro obor těžby ropy a plynu.